N apriek tomu, že od publikovania rozhovoru magazínom Trend ubehol už nejaký piatok, rozhodli sme sa vám ho pripomenúť, pretože stojí za to!

Využívanie dát môže byť pre firmy kľúčové pre ich úspech, ale mnohé z nich podceňujú ich potenciál. V rozhovore s naším CEO sme sa dozvedeli, že existuje mnoho spôsobov, ako využiť dáta na zlepšenie podnikania.

V rozhovore sme sa dotkli aj nasledujúcich tém:

  • Automatizácia, spracovanie a manažment dát v spoločnosti: aké kroky sú nevyhnutné? Firmy by mali brať do úvahy komplexnosť tejto problematiky a investovať do manažmentu dát, čo zahŕňa metodiky, skúsenosti a technológie na správu dát počas celého ich životného cyklu.

  • Prenájom odborníkov: častým prístupom v moderných firmách je prenájom odborníkov, najmä v prípade veľkých projektov.

  • Cloudové služby a bezpečnosť: presun IT systémov do cloudu môže znamenať jednoduchšiu prevádzku, zálohovanie a údržbu systémov. Zároveň to môže byť ekonomicky efektívne, keďže firmy nemusia investovať do vlastného hardvéru, licencií a ľudských zdrojov. Bezpečnosť v cloude sa často spomína ako potenciálny problém, no v rozhovore náš CEO poukázal na pravý opak. 🤔

„Keď máme neustále udržiavať, upgradovať a spravovať relatívne veľké množstvo systémov, oplatí sa nám presunúť IT systémy do cloudu. Prevádzka, zálohovanie a ďalšie činnosti sú oveľa jednoduchšie. Navyše sme zistili, že v našom prípade to ani nie je drahšie a šetrí to čas.“ Štefan Priehoda, generálny riaditeľ spoločnosti MAIND.

Chcete vedieť ďalšie vzácne inovatívne myšlienky a tipy od nášho generálneho riaditeľa? Prečítajte si celý článok TU: https://www.trend.sk/biznis/firmy-podcenuju-potencial-skryty-datach-casto-im-ukazeme-co-nimi-mozu-robit-tvrdi-expert