Peter Vrtiš
Dátový analytik

Chceš sa staň našim kolegom? Práve hľadáme dátových analytikov.

Viac o pozícii

Prečo si sa rozhodol pre nás pracovať?

Na moje začiatky spomínam rád. Študoval som na FEIke odbor Telekomunikácie. Na nástenke katedry som našiel inzerát. MAIND hľadal v tom čase brigádnikov v oblasti databázových systémov. Keďže som práve mal za sebou PVPčko Databázové systémy, poslal som im svoj životopis Nabralo to na obrátkach, pohovor bol skôr skvelý pokec ako formálna záležitosť. Uvoľnená atmosféra bolo to, čo sa mi veľmi zo strany MAIND páčilo najviac, takže nebolo nad čím premýšľať.

Čo si na práci ceníš najviac?

Od začiatku som pracoval na rôznych projektoch a neustále som sa niečo nové učil. To isté platí aj teraz, po 10 rokoch môjho pôsobenia v MAIND. Samozrejme, musím opäť spomenúť a vyzdvihnúť rodinnú atmosféru vo firme. Napriek tomu, že sme sa rozrástli a je nás dnes už omnoho viac ako pred 10 rokmi, stále je cítiť kamarátsky až rodinný prístup. Toto je pre mňa veľmi dôležité, nikdy by ma nelákal korporát.

Na akých projektoch si pracoval a čo si sa naučil?

Za ten čas ich bolo už naozaj dosť, no najmä v oblasti poisťovníctva a bankovníctva. Na úplnom začiatku to bol projekt  Hammer alebo akési “kladivo na dlžníkov”, kde som mal možnosť pracovať na malom projekte dátového skladu od analýzy, vývoja databázy, až po spracovanie požiadaviek užívateľov a vytvorenie finálnych reportov. 

Následne som pracoval na projekte Metlife pre poisťovňu, no a najdlhšie pôsobenie mám na rôznych projektoch vo VÚB banke, najprv ako reporting analytik, kde sme vytvorili rôzne reporty skrz celé portfólio banky, následne to boli aj iné projekty finančných datamartov, kde sa analyticky špecializujem na oblasť Treasury, teda finančné trhy, veľké menové operácie, riadenie trhového rizika a podobne. Posledný rok som sa mnoho priučil hlavne v oblasti účtovníctva a konečne viem, čo je tá HUK (hlavná účtovná kniha). 

Čo sa týka technológií a programovacích jazykov, tak u mňa je to na 95% práca s SQL v rôznych databázach (Hammer – Teradata, projekt Metlife – MS, SQL, VUB – Oracle a MS SQL). Trošku som “zabrdol” aj do Visual Basic, ale špecializujem sa hlavne na databázy. V banke som sa okrem iného naučil optimalizovať zložité selekty a premýšľať v rovine naozaj veľkých objemov dát.

Komu by si odporučil prácu v MAIND?

Určite každému, kto má ambíciu pracovať na zaujímavých projektoch a spoznať zaujímavý kolektív. A potom pre všetko ostatné, čo som popísal v odpovediach vyššie. 

Keby sa ťa niekto opýta ako sa pracuje v MAIND, čo odpovieš?

Stredne veľká firma so stále rodinnou atmosférou, zaujímavými projektami a mimopracovnými aktivitami. Je tu možnosť rastu v každom smere, avšak mnohé závisí od teba a tvojho chcenia. V MAIND sa nudiť určite nebudeš!

Aktuálne otvorené pozície. Mrkni, či ťa niečo zaujme.

Pozri si pozície, na ktoré momentálne hľadáme ľudí a ak si jedným z nich práve ty, budeme sa tešiť. Ak nie, vôbec to nevadí, pretože nám môžeš napísať, v čom si dobrý/dobrá, v čom sa chceš rozvíjať a možno sa nám do tímu budeš hodiť.

Pozrieť pracovné pozície

Máš záujem o pozíciu dátového analytika?

Choose File

Máš nejaké otázky?

Ak ťa ešte niečo zaujíma, kľudne ma kontaktuj.

Vanda Gabajová
Personálny manažér

career@maind.sk

Nie je to ono?
Prezri si ďalšie
otvorené pozície!

Chcem sa pozrieť

Pokiaľ ťa nezaujala aktuálna pozícia, prezri si zoznam ďalších otvorených pozícií. Pokiaľ chceš pracovať v IT a nemáš potrebné skúsenosti,pošli nám svoje CV a my sa Ti ozveme. 

Práca ≠ nuda

V MAIND pracujeme trochu netradične a flexibilne. Vždy máš veľa možností pracovať na tom, čo ťa naozaj baví. Je bežné, že môžeš niekoľko mesiacov pracovať na projekte priamo v tíme u klienta a následne u nás na vývoji internej aplikácie. Samozrejme, nemusí si tým prejsť každý. Je to na tebe. Ber to ako prevenciu pred vyhorením a zmenu, ak nemáš rád jednotvárnu prácu. U nás ti to nehrozí.

Vlastné produkty

Expertízu z projektov sme využili pri tvorbe DaLoPu – data logistic platform. Tvoríme aplikácie, ktoré šetria čas, energiu a stres klientom.

Projekty pre klientov

Spolupracujeme s najväčšími slovenskými firmami v oblasti bankovníctva, poisťovníctva, rekreácie a iné, ktorým tvoríme riešenia na mieru.

Off-site projekty

Môžeš pracovať na projektoch priamo u klienta. Na dobu trvania projektu sa staneš súčasťou ich tímu a získaš expertízu v rôznych oblastiach.

Rôzne biznis segmenty

Spolupracujeme so spoločnosťami z viacerých segmentov.  Môžeš nadobudnúť znalosti z rôznych biznis oblastí a popritom sa zdokonaľovať v technológiách.

Na veľkosti nezáleží

Projekty malého aj veľkého rázu. Na veľkosti nezáleží. Môžeš si overiť a pracovať na projektoch ako pre menšie tak aj korporátne spoločnosti.

Rôznorodosť

Možnosť vyskúšať viacero technológií, zaujímaví ľudia, expertné vedenie. Ak máš chuť  rásť a hľadáš flexibilné pracovné prostredie, si na správnom mieste.

Život v MAIND

Naše aktivity ťa zdvihnú zo stoličky! Dlhé sedenie pri počítači si s nami vykompenzuješ, na to sa spolahni.

Pri práci prídeš do styku s osvedčenými riešeniami, ale aj modernými technológiami

Spolupracuj na projektoch pre top firmy, ako sú tieto

Spoznaj nás

Daj nám follow na sociálnych sieťach a pozri,
čo naši mainďáci zažívajú v práci či mimo nej.