Dátový analytik

Hybrid | Full – time

Pracovný režim: Hybrid (office alebo remote)
Možný termín nástupu: Ihneď alebo po dohode
Kancelária: Bratislava, Galvaniho 7/B
Ponúkaný plat: od 2000 €, -/+ (finálna úroveň mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností kandidáta a bude diskutovaná na osobnom pohovore)

O nás

Pomáhame firmám vyhodnocovať dáta do zrozumiteľnej podoby. Zo štruktúrovaných dát sa business rozhodnutia robia jednoducho a budúcnosť sa plánuje jasne. Vedia to aj firmy ako ČSOB, Slovenská sporiteľňa, VÚB banka, Tatry Mountain Resort a ďalší lídri na trhu, ktorí s nami spolupracujú.

Ťaháme to spolu už 20 rokov a za toto obdobie sa nám podarilo narásť až tak, že dnes zamestnávame viac ako 100 zamestnancov po celom Slovensku. S nami budeš expertom na dáta IT aj ty.

Koho hľadáme?

Keď sa v MAIND povie dátový analytik, všetci vedia, že ide o profesionála s výbornou znalosťou analytických nástrojov, postupov a dobrými doménovými znalosťami, vďaka ktorým vykonáva všetky typy analýz. 

Naši dátoví analytici trávia väčšinu času prípravou zadaní pre dátových inžinierov a použitím dát pre analýzy, kedy sa snažia dať dátam zmysel a vyťažiť z nich čo najviac. Taktiež budeš určovať, aké dáta sú potrebné na výstupy, ktoré vyžaduje zákazník a aké analytické postupy je najlepšie zvoliť. Tam to však nekončí. Výstupy treba uvádzať do prevádzky a testovať kvalitu dodávky.  

Na akom projekte budeš pracovať?

Máme viacero klientov a projektov, kde by si sa vedel uplatniť. Ozvi sa sa nám a my Ti povieme viac. 

Ako bude vyzerať tvoj deň?

Tvojou úlohou bude interpretovať údaje a analyzovať výsledky pomocou štatistických techník. Denne budeš participovať na vývoji databázy a systému na zber a analýzu údajov spolu s inými stratégiami, ktoré optimalizujú štatistickú efektivitu a kvalitu. Pri projektoch bude tvojou hlavnou úlohou získavať  údaje  z  primárnych alebo sekundárnych zdrojov  a udržiavať údajové systémy. Často budeš identifikovať, analyzovať a interpretovať  trendy alebo vzory v komplexných súboroch údajov. 

Finalizácia dňa vrcholí v príprave zadaní špecifikácií a detailných  mapovaní  zdrojových dát na požadované výstupy pre dátových inžinierov. Dôležitou časťou sú aj podklady pre testerov, na výkonanie kvalitných regresných testov. Aby sa uprednostnili obchodné a informačné potreby, je dôležité spolupracovať s vedením. Ak máš návrhy na zlepšenie dátovej kvality a procesov, chceme počuť tvoj názor.

Technológie, ktoré pri práci využiješ

Ako analytik budeš pracovať na Oracle alebo Microsoft DB, kde sa používajú PL SQL/SQL programovacie jazyky.

K balíku zanalostí by nemalo chýbať aj poznanie BI nástrojov. Ako je Power BI prípadne Oracle Analytics Server.

Python je u nás zatiaľ menej používanýcm jazykom, ale vedieť ho je výhodou. 

Aktuálne využívame pri práci Jiru, Microsoft Teams, prípadne iné aplikácie, čo nám pomájú zlepšovať prácu a výsledky pre klienta.

Čo od Teba očakávame?

  • Pracovné skúsenosti ako dátový analytik alebo biznis dátový analytik.
  • Technická expertíza týkajúca sa dátových modelov, vývoja databáz, dolovania dát a segmentačných techník.
  • Silné znalosti a skúsenosti s reportovacími nástrojmi (Power BI, Tableau, atď.), databázami (SQL atď.), programovaním (Phyton, R alebo ETL frameworky).
  • Znalosť štatistík a skúsenosti s používaním štatistických balíkov na analýzu súborov údajov (MS XML, Azure ML, SAS, atď.).
  • Silné analytické schopnosti so schopnosťou zhromažďovať, organizovať a šíriť značné množstvo informácií s dôrazom na detail a presnosť budeš využívať pri každodennej práci.
  • Dôležité sú pre nás aj prezentačné a komunikačné schopnosti, či už pri práci v tíme alebo počas komunikácie s klientom.

Benefity, ktoré na teba čakajú

Multisport

Zamakaj si podľa svojho vkusu. Ak naopak potrebuješ vypnúť, tvoja plne hradená Multisport karta má partnerstvo aj s wellnessmi.

Životné poistenie

Nie všetko sa dá naplánovať, veď vieš. Preto máš u nás životné a úrazové poistenie. A dávaj si pozor!

Kurzy a certifikáty

Vzdelávať sa budeš na náš účet. Budeme ťa podporovať v tom, v čom sa  chceš rozvíjať.

Teambuildingy

Organizujeme naozaj veľa podujatí a vždy vymyslíme niečo záživné. Sľubujeme!

Remote

Ak máš najlepší focus pri tvojom obľúbenom výhľade na hory, nemáme nič proti. Ak ťa motivuje kolektív a zmena prostredia, budeme sa stretávať v office.

Flexibilná práca

Je bežné, že môžeš niekoľko mesiacov pracovať na projekte priamo v tíme u klienta a následne u nás na vývoji internej aplikácie. Je to na tebe.

Máš záujem o túto pozíciu?

Choose File

Máš nejaké otázky?

Ak ťa ešte niečo zaujíma, kľudne ma kontaktuj.

Vanda Gabajová
Personálny manažér

career@maind.sk

Nie je to ono?
Prezri si ďalšie
otvorené pozície!

Chcem sa pozrieť

Pokiaľ ťa nezaujala aktuálna pozícia, prezri si zoznam ďalších otvorených pozícií. Pokiaľ chceš pracovať v IT a nemáš potrebné skúsenosti,pošli nám svoje CV a my sa Ti ozveme. 

Spoznaj nás

Daj nám follow na sociálnych sieťach a pozri,
čo naši mainďáci zažívajú v práci či mimo nej.