Martin Hudák
Dátový inžinier

Chceš sa staň našim kolegom? Práve hľadáme dátových analytikov.

Viac o pozícii

Prečo si sa rozhodol pre nás pracovať?

V čase rozhodnutia o pridaní sa do tímu nebol pre mňa MAIND neznáma firma. Niektorých ľudí som poznal osobne ešte z mojich kariérnych začiatkov, s niektorými som sa stretával aj priebežne. Vedel som teda, čomu sa firma venuje a čo zhruba očakávať. Pri rozhodovaní ma zaujala hlavne možnosť získania nových skúseností.

Čo si na práci ceníš najviac?

Rôznorodosť. To bol aj hlavný dôvod, prečo som rozhodol odísť zo svojho predošlého miesta v korporátnom prostredí. Moja pracovná náplň upadla do stereotypu a nadobudol som pocit, že plytvám časom. V MAIND som sa dostal k pracovnej náplni a technológiám, ktoré som si chcel vyskúšať už dávnejšie.

Na akých projektoch si pracoval a čo si sa naučil?

Začal som na projekte Constellation vo VÚB banke ako vývojár systému ODS. Projekt Constellation zahŕňal hlavne výmenu bankového systému za novú technológiu Oracle FLEXCUBE. ODS bol súčasť komplexného implementačného balíka. Technologicky bol postavený na Oracle databáze. 

Okrem toho som sa dostal bližšie k nástroju Power Designer ktorý som používal na návrh fyzického dátového modelu. Mal som možnosť použiť pokročilejšie možnosti nástroja ako napr. vytvorenie vlastných rozšírení pomocou jazykov GTL a VBScript.  

Neskôr som sa stal členom tímu zodpovednom za reimplementáciu existujúceho dátového skladu a reportingu pre Tatry Mountain Resorts (TMR). Cieľom bola migrácia celého riešenia z on-premise prostredia postaveného na Oracle technológiách do cloudového MS Azure prostredia. V rámci tohto projektu som mal možnosť použiť pri implementácii MS Azure cloud služby ako SQL Server, Data Factory, Power BI, DevOps a pochopiť ako fungujú základné časti cloudovej infraštruktúry. Za prínos projektu považujem aj to, že som z bankového prostredia prešiel do iného sveta dát.

Aktuálne pracujem primárne na projekte pre poisťovňu Nationale Nederlanden. Obsahom projektu je implementácia účtovného štandardu IFRS 17 navrhnutého ako datamartové riešenie v MS Azure prostredí zahŕňajúcom technológie ako SQL Server, Data Lake, Data Factory, DevOps a Power BI. 

Okrem toho som sa dostal ešte k niekoľkým menším projektom zahŕňajúcim mix technológii spomenutých vyššie.

Komu by si odporučil prácu v MAIND?

Prácu v MAIND by som odporučil niekomu, kto rád pracuje s dátami, snaží sa chápať súvislosti medzi nimi a nebojí sa aj takých výziev s ktorými nemal doterajšiu skúsenosť. Okrem toho sa môže veľa naučiť od skúsených kolegov.

Keby sa ťa niekto opýta ako sa pracuje v MAIND, čo odpovieš?

Ak má potencionálny kolega chuť niečo tvoriť a popri tom sa niečo aj naučiť tak v MAIND môže nájsť svoje miesto. Samozrejme, treba rátať aj s menšími či väčšími prekážkami. Zatiaľ som sa ale vždy mal na koho obrátiť,  keď som si s niečím nevedel poradiť.

Aktuálne otvorené pozície. Mrkni, či ťa niečo zaujme.

Toto sú pozície, na ktoré momentálne hľadáme ľudí a ak si jedným z nich práve ty, budeme sa tešiť. Ak nie, vôbec to nevadí, pretože nám môžeš napísať, v čom si dobrý/dobrá, v čom sa chceš rozvíjať a možno sa nám do tímu budeš hodiť.

Pozrieť pracovné pozície

Máš záujem o pozíciu dátového inžiniera?

Choose File

Máš nejaké otázky?

Ak ťa ešte niečo zaujíma, kľudne ma kontaktuj.

Vanda Gabajová
Personálny manažér

career@maind.sk

Nie je to ono?
Prezri si ďalšie
otvorené pozície!

Chcem sa pozrieť

Pokiaľ ťa nezaujala aktuálna pozícia, prezri si zoznam ďalších otvorených pozícií. Pokiaľ chceš pracovať v IT a nemáš potrebné skúsenosti,pošli nám svoje CV a my sa Ti ozveme. 

Práca ≠ nuda

V MAIND pracujeme trochu netradične a flexibilne. Vždy máš veľa možností pracovať na tom, čo ťa naozaj baví. Je bežné, že môžeš niekoľko mesiacov pracovať na projekte priamo v tíme u klienta a následne u nás na vývoji internej aplikácie. Samozrejme, nemusí si tým prejsť každý. Je to na tebe. Ber to ako prevenciu pred vyhorením a zmenu, ak nemáš rád jednotvárnu prácu. U nás ti to nehrozí.

Vlastné produkty

Expertízu z projektov sme využili pri tvorbe DaLoPu – data logistic platform. Tvoríme aplikácie, ktoré šetria čas, energiu a stres klientom.

Projekty pre klientov

Spolupracujeme s najväčšími slovenskými firmami v oblasti bankovníctva, poisťovníctva, rekreácie a iné, ktorým tvoríme riešenia na mieru.

Off-site projekty

Môžeš pracovať na projektoch priamo u klienta. Na dobu trvania projektu sa staneš súčasťou ich tímu a získaš expertízu v rôznych oblastiach.

Rôzne biznis segmenty

Spolupracujeme so spoločnosťami z viacerých segmentov.  Môžeš nadobudnúť znalosti z rôznych biznis oblastí a popritom sa zdokonaľovať v technológiách.

Na veľkosti nezáleží

Projekty malého aj veľkého rázu. Na veľkosti nezáleží. Môžeš si overiť a pracovať na projektoch ako pre menšie tak aj korporátne spoločnosti.

Rôznorodosť

Možnosť vyskúšať viacero technológií, zaujímaví ľudia, expertné vedenie. Ak máš chuť  rásť a hľadáš flexibilné pracovné prostredie, si na správnom mieste.

Život v MAIND

Naše aktivity ťa zdvihnú zo stoličky! Dlhé sedenie pri počítači si s nami vykompenzuješ, na to sa spolahni.

Pri práci prídeš do styku s osvedčenými riešeniami, ale aj modernými technológiami

Spolupracuj na projektoch pre top firmy, ako sú tieto

Spoznaj nás

Daj nám follow na sociálnych sieťach a pozri,
čo naši mainďáci zažívajú v práci či mimo nej.