Jakub Hubert
Full-Stack Developer

Chceš sa staň našim kolegom? Práve hľadáme dátových analytikov.

Viac o pozícii

Prečo si sa rozhodol pre nás pracovať?

O Maind som sa dozvedel ako druhák na vysokej škole keď som si hľadal brigádu v odbore IT. Na internete som našiel pracovnú ponuku firmy Maind a rozhodol som sa poslať svoj životopis. Už pri pohovore som vycítil, že som sa rozhodol správne. 

Čo si na práci ceníš najviac?

Časová flexibilita, rôznorodosť práce, široké spektrum zákazníkov a pracovná skúsenosť vo veľa sektoroch. Za veľkú výhodu považujem aj dôraz na neustále vzdelávanie zamestnancov, vďaka čomu môžem aj po škole rozvíjať svoje znalosti.

Na akých projektoch si pracoval a čo si sa naučil?

Začínal som ako brigádnik. Pracoval som na internom informačnom systéme pre správu ľudských zdrojov a výkazov. Tu som mal príležitosť zdokonaliť sa v relačných DB systémoch od Oracle a vyvíjať aplikáciu v Oracle APEX “low code” prístupom. Prácu pre klienta Oracle zároveň považujem za doposiaľ najväčšiu príležitosť, ktorú som v MAIND dostal, pretože dodnes pracujem na projektoch v oblasti telekomunikácií ako full stack vývojár. 

Neskôr som dostal príležitosť vyvíjať webové aplikácie pre lyžiarske stredisko v technológii Angular.js. Na vývoji interného systému som pracoval ako full stack vývojár v technológii Java Spring a Angular (TS). 

Pri práci som si za čas môjho pôsobenia zdokonalil zručnosti v oblasti vývoja webových technológií (HTML, CSS, Angular, Angular.js, Java) a dátovo-centrických aplikácií (PL/SQL).

V neposlednom rade som si osvojil aj “soft skills” nielen pri komunikácii v tíme, ale aj so zákazníkmi, najmä pri zbere softvérových požiadaviek. 

Následne som pracoval na projekte Metlife pre poisťovňu, no a najdlhšie pôsobenie mám na rôznych projektoch vo VÚB banke, najprv ako reporting analytik, kde sme vytvorili rôzne reporty skrz celé portfólio banky, následne to boli aj iné projekty finančných datamartov, kde sa analyticky špecializujem na oblasť Treasury, teda finančné trhy, veľké menové operácie, riadenie trhového rizika a podobne. Posledný rok som sa mnoho priučil hlavne v oblasti účtovníctva a konečne viem, čo je tá HUK (hlavná účtovná kniha). 

Čo sa týka technológií a programovacích jazykov, tak u mňa je to na 95% práca s SQL v rôznych databázach (Hammer – Teradata, projekt Matlife – MS, SQL, VUB – Oracle a MS SQL). Trošku som “zabrdol” aj do Visual Basic, ale špecializujem sa hlavne na databázy. V banke som sa okrem iného naučil optimalizovať zložité selekty a premýšľať v rovine naozaj veľkých objemov dát.

Pri práci vždy používam najvhodnejší jazyk/technológiu pre vybraný problém. 99% riešení bolo nasadených v cloude a používal som pri tom C#, R, Python, PowerShell a rôzne implementácie SQL jazyka (T-SQL, PSQL, PGSQL, stream SQL,…).

Naučil som sa veľa nielen z technologického pohľadu na vec, ale získal som najmä dobrý prehľad o biznis doméne zákazníkov z oblasti poisťovníctva a bankovníctva, IOT alebo Horeca segmentu.

Komu by si odporučil prácu v MAIND?

Prácu v MAIND by som odporučil každému kolegovi z odboru, ktorého bavia dáta a vývoj softvéru a zároveň nechce v práci zažívať stereotyp. Ponuka projektov, na ktorých sa dá pracovať je široká a vždy sa dá s manažérmi dohodnúť tak, aby človek robil to, čo ho baví a napĺňa. 

Keby sa ťa niekto opýta ako sa pracuje v MAIND, čo odpovieš?

V MAIND sa pracuje výborne. Pracovná doba je flexibilná, projekty sú pestré a mám pocit, že sa stále učím niečo nové. Jednoducho, napredujem. Navyše, manažéri sú skutočne super ľudia a vždy sa nám, zamestnancom, snažia vyjsť v ústrety. 

Aktuálne otvorené pozície. Mrkni, či ťa niečo zaujme.

Toto sú pozície, na ktoré momentálne hľadáme ľudí a ak si jedným z nich práve ty, budeme sa tešiť. Ak nie, vôbec to nevadí, pretože nám môžeš napísať, v čom si dobrý/dobrá, v čom sa chceš rozvíjať a možno sa nám do tímu budeš hodiť.

Pozrieť pracovné pozície

Máš záujem o túto pozíciu?

Choose File

Máš nejaké otázky?

Ak ťa ešte niečo zaujíma, kľudne ma kontaktuj.

Vanda Gabajová
Personálny manažér

career@maind.sk

Nie je to ono?
Prezri si ďalšie
otvorené pozície!

Chcem sa pozrieť

Pokiaľ ťa nezaujala aktuálna pozícia, prezri si zoznam ďalších otvorených pozícií. Pokiaľ chceš pracovať v IT a nemáš potrebné skúsenosti,pošli nám svoje CV a my sa Ti ozveme. 

Práca ≠ nuda

V MAIND pracujeme trochu netradične a flexibilne. Vždy máš veľa možností pracovať na tom, čo ťa naozaj baví. Je bežné, že môžeš niekoľko mesiacov pracovať na projekte priamo v tíme u klienta a následne u nás na vývoji internej aplikácie. Samozrejme, nemusí si tým prejsť každý. Je to na tebe. Ber to ako prevenciu pred vyhorením a zmenu, ak nemáš rád jednotvárnu prácu. U nás ti to nehrozí.

Vlastné produkty

Expertízu z projektov sme využili pri tvorbe DaLoPu – data logistic platform. Tvoríme aplikácie, ktoré šetria čas, energiu a stres klientom.

Projekty pre klientov

Spolupracujeme s najväčšími slovenskými firmami v oblasti bankovníctva, poisťovníctva, rekreácie a iné, ktorým tvoríme riešenia na mieru.

Off-site projekty

Môžeš pracovať na projektoch priamo u klienta. Na dobu trvania projektu sa staneš súčasťou ich tímu a získaš expertízu v rôznych oblastiach.

Rôzne biznis segmenty

Spolupracujeme so spoločnosťami z viacerých segmentov.  Môžeš nadobudnúť znalosti z rôznych biznis oblastí a popritom sa zdokonaľovať v technológiách.

Na veľkosti nezáleží

Projekty malého aj veľkého rázu. Na veľkosti nezáleží. Môžeš si overiť a pracovať na projektoch ako pre menšie tak aj korporátne spoločnosti.

Rôznorodosť

Možnosť vyskúšať viacero technológií, zaujímaví ľudia, expertné vedenie. Ak máš chuť  rásť a hľadáš flexibilné pracovné prostredie, si na správnom mieste.

Život v MAIND

Naše aktivity ťa zdvihnú zo stoličky! Dlhé sedenie pri počítači si s nami vykompenzuješ, na to sa spolahni.

Pri práci prídeš do styku s osvedčenými riešeniami, ale aj modernými technológiami

Spolupracuj na projektoch pre top firmy, ako sú tieto

Spoznaj nás

Daj nám follow na sociálnych sieťach a pozri,
čo naši mainďáci zažívajú v práci či mimo nej.