Miloš Gregor

Dátový analytik

Náplň práce: Najdôležitejšie je dodať výsledok v požadovanom čase a kvalite.
Počet rokov v MAIND: 5 rokov
Super schopnosť: skladanie rubikovej kocky
Slabosť: čokoláda a koncerty
Záľuby: šport, pc hry

O nás

Pomáhame firmám vyhodnocovať dáta do zrozumiteľnej podoby. Zo štruktúrovaných dát sa business rozhodnutia robia jednoducho a budúcnosť sa plánuje jasne. Vedia to aj firmy ako ČSOB, Slovenská sporiteľňa, VÚB banka, Tatry Mountain Resort a ďalší lídri na trhu, ktorí s nami spolupracujú.

Ťaháme to spolu už 20 rokov a za toto obdobie sa nám podarilo narásť až tak, že dnes zamestnávame viac ako 100 zamestnancov po celom Slovensku. S nami budeš expertom na dáta IT aj ty.

Prečo si sa rozhodol pre nás pracovať?

V živote som v tom čase pociťoval, že potrebujem zmenu. Ako na zavolanie ma v tom momente na Linked-In kontaktoval headhunter z HR, či nechcem skúsiť prísť do MAIND na pohovor. Už vtedy som vedel, že to bude správne rozhodnutie.

Čo si na práci ceníš najviac?

Miera slobody, ktorú pri práci dostávame. Najdôležitejšie je dodať výsledok v požadovanom čase a kvalite. Benefity, ktoré dostávame nás sprevádzajú v každodennom živote.

Na akých projektoch si pracoval a čo si sa naučil?

Pracujem na návrhu a vývoji cloudových riešení pre veľkých zákazníkov v oblasti poisťovníctva a bankovníctva. Cieľom týchto projektov je dodať potrebné dáta zákazníkovi v jednoduchej a zrozumiteľnej forme. Ide o rôzne riešenia od klasického DWH/BI, cez spracovanie dát v reálnom čase až po extrakciu informácii a dát z kamerových záznamov v reálnom čase pomocou metód AI (umelej inteligencie).

Pri práci vždy používam najvhodnejší jazyk/technológiu pre vybraný problém. 99% riešení bolo nasadených v cloude a používal som pri tom C#, R, Python, PowerShell a rôzne implementácie SQL jazyka (T-SQL, PSQL, PGSQL, stream SQL,…).

Naučil som sa veľa nielen z technologického pohľadu na vec, ale získal som najmä dobrý prehľad o biznis doméne zákazníkov z oblasti poisťovníctva a bankovníctva, IOT alebo Horeca segmentu.

Komu by si odporučil prácu v MAIND?

Každému! :) Je možné zapojiť sa do rôznorodých projektov a v čase ich striedať. Keďže ide o slovenskú firmu, človek nie je stratený v anonymnom korporáte, a teda poznáme sa po mene, sme skôr kamoši ako kolegovia. Každý sa teda cíti povzbudený a jeho výsledky sú viditeľné.  Tí schopní si môžu vybudovať dobré meno a relatívne rýchlo sa dostať na pozíciu, ktorá im po pracovnej a work-life balance stránke vyhovuje najviac.

Keby sa ťa niekto opýta ako sa pracuje v MAIND, čo odpovieš?

Spýtal by som sa naspäť. Chceš sa skrývať vo veľkom anonymnom tíme? Ak je tvoja odpoveď nie, tvoje miesto je práve tu. Procesy vo firme sú jednoduché a úlohy majú veľký dopad na zákaznícky biznis.

Chceš u nás aj ty pracovať na pozícii dátového analytika?

Neváhaj nám napísať.

Choose File

Máš nejaké otázky?

Ak ťa ešte niečo zaujíma, kľudne ma kontaktuj.

Vanda Gabajová
Personálny manažér

career@maind.sk

Nie je to ono?
Prezri si ďalšie
otvorené pozície!

Chcem sa pozrieť

Pokiaľ ťa nezaujala aktuálna pozícia, prezri si zoznam ďalších otvorených pozícií. Pokiaľ chceš pracovať v IT a nemáš potrebné skúsenosti,pošli nám svoje CV a my sa Ti ozveme. 

Spoznaj nás

Daj nám follow na sociálnych sieťach a pozri,
čo naši mainďáci zažívajú v práci či mimo nej.