Dátový inžinier

Hybrid | Full – time

Pracovný režim: Hybrid (office alebo remote)
Možný termín nástupu: Ihneď alebo po dohode
Kancelária: Bratislava, Galvaniho 7/B
Ponúkaný plat: od 2000 € -/+ (finálna úroveň mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností kandidáta a bude diskutovaná na osobnom pohovore)

O nás

Pomáhame firmám vyhodnocovať dáta do zrozumiteľnej podoby. Zo štruktúrovaných dát sa business rozhodnutia robia jednoducho a budúcnosť sa plánuje jasne. Vedia to aj firmy ako ČSOB, Slovenská sporiteľňa, VÚB banka, Tatry Mountain Resort a ďalší lídri na trhu, ktorí s nami spolupracujú.

Ťaháme to spolu už 20 rokov a za toto obdobie sa nám podarilo narásť až tak, že dnes zamestnávame viac ako 100 zamestnancov po celom Slovensku. S nami budeš expertom na dáta IT aj ty.

Koho hľadáme?

Do nášho tímu hľadáme skúseného dátového inžiniera, ktorý vie využívať rôzne metódy na transformáciu nespracovaných údajov. Tvojou úlohou a agendou bude napríklad vytvoriť algoritmy a vykonať štatistickú analýzu. Budeme sa snažiť o celkovú efektivitu zosúladením dátových systémov s obchodnými cieľmi. Ak máš už skúsenosť, určite vieš, o čom hovoríme.

Dátový inžinier v MAIND je profesionál so zameraním na informačné technológie, čo zahŕňa prípravu dát, ich nahrávanie, čistenie a organizovanie. Kombinuje nespracované informácie z rôznych zdrojov a vytvára konzistentné, strojovo čitateľné formáty. Ďalej napríklad vyvíja a testuje architektúry, ktoré umožňujú extrakciu a transformáciu údajov pre deskriptívne, prediktívne alebo preskriptívne modelovanie.

Tvojou hlavnou úlohou bude dodať relevantné dáta včas. Preto je nevyhnutné poznať nielen technológie pre dávkové, ale aj pre realtimové spracovanie. Pracovať budeš na základe zadania od dátového analytika.

Aby si uspel/a v tejto pozícii dátového inžinierstva, mal/a by si mať silné analytické schopnosti a schopnosť kombinovať dáta z rôznych zdrojov. Zručnosti dátových inžinierov zahŕňajú aj znalosť niekoľkých programovacích jazykov a metód strojového učenia. Okrem toho, ak máš dostatočné doménové vlastnosti, mal by si byť schopný/á pracovať viac-menej samostatne.

Na akom projekte budeš pracovať?

Máme viacero klientov a projektov, kde by si sa vedel uplatniť. Ozvi sa sa nám a my Ti povieme viac. 

Ako bude vyzerať tvoj deň?

Tvoja práca bude skutočne pestrá. Náplň dňa bude závisieť od toho, v akej fáze sa aktuálne nachádza projekt, na ktorom budeš pracovať. Ak sa práve nebudeš venovať spracovávaniu a nahrávaniu dát (Data Ingestion, Extraction) a nebudeš spolu s tímom zaneprázdnený/á budovaním dátových systémov (Data Lakes, DWH, ODS, …) či samotným dávkovým aj real-time spracovávaním klientskych dát, pravdepodobne venuješ väčšinu dňa vytváraniu algoritmov a prototypov nevyhnutných pre bezproblémové fungovanie projektu.

Tvojou zodpovednosťou bude aj príprava údajov pre preskriptívne a prediktívne modelovanie. Práve na teba sa obrátime, ak budeme potrebovať zvýšiť spoľahlivosť údajov, obohatiť už existujúce dáta, či zlepšiť performance spracovania dát. Budeš spolupracovať s dátovými analytikmi a architektmi. Ak budeš mať návrhy na zlepšenie, u nás budeš mať priestor na slovo vždy.

Technológie, ktoré pri práci využiješ

Primárne budeš používať SQL a programovanie v PL/SQL. ETL bude tvojou dennou mantrou.

Ak mášv balíku znalostí Javu je to tvoje plus. Budeš mať možnosť pracovať v širšom okruhu projektov.

Máme aj dodávky kedy potrebujeme, aby si ovládal Spark prípadne Phyton. Bude to tvojou výhodou 

Aktuálne využívame pri práci Jiru, Microsoft Teams, prípadne iné aplikácie, čo nám pomájú zlepšovať prácu a výsledky pre klienta.

Čo od Teba očakávame?

  • Skúsenosti s prácou dátového inžiniera alebo práca na podobnej pozícii
  • Výhodou je certifikácia dátového inžinierstva
  • Znalosť programovacích jazykov (napr. SQL, Spark, Java a Python)
  • Praktické skúsenosti s návrhom data integration systémov, dátových modelov
  • Technická expertíza s dátovými modelmi, dolovaním dát a technikami segmentácie
  • Skvelé programovacie a analytické schopnosti

Benefity, ktoré na teba čakajú

Multisport

Zamakaj si podľa svojho vkusu. Ak naopak potrebuješ vypnúť, tvoja plne hradená Multisport karta má partnerstvo aj s wellnessmi.

Životné poistenie

Nie všetko sa dá naplánovať, veď vieš. Preto máš u nás životné a úrazové poistenie. A dávaj si pozor!

Kurzy a certifikáty

Vzdelávať sa budeš na náš účet. Budeme ťa podporovať v tom, v čom sa  chceš rozvíjať.

Teambuildingy

Organizujeme naozaj veľa podujatí a vždy vymyslíme niečo záživné. Sľubujeme!

Remote

Ak máš najlepší focus pri tvojom obľúbenom výhľade na hory, nemáme nič proti. Ak ťa motivuje kolektív a zmena prostredia, budeme sa stretávať v office.

Flexibilná práca

Je bežné, že môžeš niekoľko mesiacov pracovať na projekte priamo v tíme u klienta a následne u nás na vývoji internej aplikácie. Je to na tebe.

Máš záujem o túto pozíciu?

Choose File

Máš nejaké otázky?

Ak ťa ešte niečo zaujíma, kľudne ma kontaktuj.

Vanda Gabajová
Personálny manažér

career@maind.sk

Nie je to ono?
Prezri si ďalšie
otvorené pozície!

Chcem sa pozrieť

Pokiaľ ťa nezaujala aktuálna pozícia, prezri si zoznam ďalších otvorených pozícií. Pokiaľ chceš pracovať v IT a nemáš potrebné skúsenosti,pošli nám svoje CV a my sa Ti ozveme. 

Spoznaj nás

Daj nám follow na sociálnych sieťach a pozri,
čo naši mainďáci zažívajú v práci či mimo nej.